O Dara bags

Dara bags je česká značka s českými kořeny.

Vznikla v roce 2008 v Ostravě pod vedením Dariny Ermisové. Dara bags dnes nabízí originální ručně šité kabelky, peněženky, psaníčka, pánské brašny a další doplňkový sortiment.

Rovněž poskytujeme i speciální služby – například barevné kombinace na přání klienta, či všití efektního věnování do kabelky.

Proč chtít kabelku Dara bags?

Perfektní propracování, dechberoucí barevné kombinace, neotřelé detaily… Takové jsou darabagsky! Navíc každá naše taška vzniká v České republice. Za každým produktem pak stojí konkrétní člověk. Jedná se o zavedenou značku úspěšně fungující na českém i zahraničním trhu již několik let.

Darabagsky jsou originální, šijí se v limitovaných edicích.
A hlavně – osobně stojíme za kvalitou zpracování každého kusu.

Historie a současnost Dara bags

Značku Dara bags založila v roce 2008 oděvní návrhářka Darina Ermisová. V době svého těhotenství sama navrhla a ušila první kabelku, poté další a další. Kabelky Dara bags byly na světě.

Postupně se naše firma rozrůstala - přibývaly nové střihy i lidé podílející se na výrobě. Dnes se v Dara bags šijí stovky kusů tašek měsíčně, ale veškerá výroba stále probíhá ručně, za každou taškou stojí konkrétní lidé, a to od návrhu až po finální výrobek. Kabelky Dara bags jsou svým způsobem jedinečné. V každé tašce se skrývá kus poctivé lidské práce a nadšeného odhodlání pro věc.

Při navrhování a výrobě kabelek klademe důraz především na vysoce profesionální zpracování. Usilujeme o to, aby každá taška nesla punc originality a nechyběly jí praktické drobnosti zvyšující komfort při obvyklém nošení.Darina Ermisová

Darina Ermisová

zakladatelka, majitelka a designérka

Blíženci. Dara je alfou a omegou naší firmy. Její nadhled, smysl pro barvy a styl jsou protkané celou nabídkou Dara bags. Dara je mimo jiné také úžasně společenská a nesmírně šik. Má ráda svou rodinu, hory, moře, běhání, fitko a večery u dobrého filmu. Nechybí ani zájem o zdravý životní styl – ráda vaří zdravě pro sebe i svou rodinu, experimentuje s novými přísadami a vymýšlí si vlastní recepty. Espresso pije s kapkou sojového mléka.

Josefina

Josefina

Dítě

Rak. Josefinka, též si ráda nechává říkat Pepi, je nejmladší členkou našeho Dara bags sboru, dcera paní majitelky. Pepi má různorodé vzdělání, jelikož se čas od času potuluje od jedné tety k druhé. U Markéty pomáhá skládat faktury, u Lenky zase řídí objednávky a u tety Jáji pomáhá balit krabice. Každé ráno usazuje kolegyně v kanceláři u pracovních stolů, a pokud se některá ze své židle zvedne, třeba když jde pro papír do tiskárny, opět ji usadí. Má ráda pořádek a nejšťastnější je, když jsou věci na svém místě, což má po mamince. Miluje Bruno Marse, na jehož videoklipy artisticky tančí. Velká gurmánka se smyslem pro umělecké využití polotekutých pokrmů. Ve volném čase tahá psa za ocas, či spí. Botám říká ligo, což v esperantu znamená odkaz. Jo a místo kávy si dopřává Nutrilon.

František M. Kopáček

František M. Kopáček

manager pražské prodejny, PR

Blíženci. Prostě Božský. FMK. eF.eM.Ká. Zlehka Excentrický. Patří k nejvyšším Pražanům. Prodává zodpovědně, s nadšením a smyslem pro krásno. Má rád nadčasový design, dekadentní večírky a Simpsonovi. Skvěle vaří a libuje si v autistických interiérech. :-) Ve volném čase se věnuje ušlechtilým činnostem a povídá si s květinami /všechny mají jméno/. Pije vitakávu s cukrem a skořicí. Mňam.

Jaja Ploskonková

Jaja Ploskonková

vedoucí expedice

Býk. Vyřídí, zařídí, zajede, přiveze. Chcete velblouda? Tady ho máte. Letadlo? Není problém. Nesmírně činorodá, organizační duch silně vyvinut. Pořád něco lepí (izolepou). Balí a expeduje jednotlivé zakázky, jedná s přepravci a ví, co kam za kolik poslat a kdy to dojde. Píše všemi deseti, má ráda moře, opalování a po práci legraci :-) Kávu pije s pohankovým nebo kokosovým mlékem a agáve.

Lenka Juráňová

Lenka Juráňová

objednávky, výroba a péče o zákazníky

Býk. Počítač, stovky nalítaných kilometrů mezi kanceláří a dílnou v nohách a dobře proříznutá pusa :-) Pořád někde lítá, řeší, hledá, píše, stříhá, prostě je celkově multifunkční. Miluje sýry a chlapy, co vypadají tak trochu „po italsku“. Ale ani s Italem by nešla na hřiby, sběr hub opravdu nesnáší :-) Kafe rozpustné.

Markéta Firková

Markéta Firková

administrativa

Panna. Počítač, tiskárna, skener a nikdy se nezmenšující hromada faktur v různém stádiu. Je pro každou legraci, má ráda přírodu, projížďky na kole a běhání. Pořád pomáhá druhým, řeší a přepíná. V práci nás nepřetržitě zásobuje čerstvými vejci z domácího chovu :-) Kafe upřednostňuje černé logrové.

Veronika Pešlová

Veronika Pešlová

produktová konzultantka, péče o zákazníky

Kozoroh. Veronika je neuvěřitelně milé stvoření, ráda si povídá a umí naslouchat bez výhrady všem a všemu. I proto je skvělou posilou našeho týmu, pracuje na pozici produktové konzultantky a v péči o zákazníky i obchodníky. Verča miluje náušnice a kabelky (darabagsky především). Ráda sportuje – s přehledem zvládá kolečkové brusle, badminton, lyžování a sáňkování a vlastně všechny zimní sporty (dokonce lyžování vyučuje). V práci je spolehlivá a puntičkářská, v soukromém životě je neuvěřitelně kamarádská a na své přátele nedá dopustit. Kávu si dává s řádnou dávkou mléka, ovšem bez cukru.

Lukáš Moravec

Lukáš Moravec

programátor

Beran. Vlastně se jmenuje Lukáš, ale nikdo mu neřekne jinak než Morki. Náš guru přes programování a počítače vůbec, díky němu máme luxusní e-shop, co šlape jako švýcarské hodinky. Na firmě se pozná snadno – noťas na stolku a vedle rozpité kafe – americano s kapkou mléka a třtinovým cukrem. Spousta nápadů, inovací a vychytávek v poznámkovém bloku a věrný pes Roňďas u nohy. Je sice externista, ale tráví s námi tolik času, že jsme ho vzali do rodiny!

Kača

Kača

firemní fotografka

Štír. Kaču poznáte už na první pohled. Úsměv na tváři, fotoaparát na krku a v rukách kabelky - pracuje totiž na pozici firemní fotografky, specializuje se též na úpravu snímků a barevné korekce. Nadevše miluje svou fenku Meggie a koně Lotranda. Zbožňuje kapelu Queen a horké kakao!

Jarka

Jarka

mistrová dílny

Váhy. Jarku poznáte snadno - šicí stroj a centimetr vždy kolem krku. Jarka ušije cokoliv, navíc je zodpovědná za chod dílny a spolupracuje s námi na vývoji nových střihů. Důsledně třídí odpad a všechno dokáže zařídit. Pořád zobe nějaké vitamíny a jiné ozdravné preparáty, má ráda důkladné zužitkování čehokoli, co se vypěstuje nebo koupí. Nic nazmar!

Iryna

Iryna

zástupce mistrové

Lev. Šicí stroj, ušije v podstatě cokoli, ale nejčastěji se zabývá drobotinou – kosmetické taštičky, obaly na mobily i tablety, klíčenky tvoří největší část její práce. Tichá, leč usměvavá. Miluje slunce a hory. Ve volném čase se věnuje ručním pracím jako vyšívání nebo pletení. Také jezdí na kole a má ráda slevy všeho druhu. :-) Kafíčko jedině rozpustné, smetanové, s cukrem.

Eva

Eva

švadlena

Rak. Šicí stroj a spousta špulek. Šije a ušije všechno, co se jí dostane pod stroj. Největší část její práce ale tvoří kabelky typu Sweet Angel Bell Big. Vypadá, že nemluví, ale mluví. Má specifický smysl pro humor :-) Je jediná kudrnatá a libuje si ve zdravé výživě. Peče chleba z kvásku. Kafe pije z pytlíčků 2v1.

Eliška

Eliška

švadlena

Střelec. Šicí stroj, šicí stroj, šicí stroj :-) Ve volném čase je posedlá stěhováním nábytku, ráda jezdí na kole a nakupuje. Specializuje se rovněž na Dariany, ale spíš na ty Big :-) Kafe rozpustné, sladké, s mlékem.

Hanka

Hanka

švadlena

Ryby. Šicí stroj a široký úsměv. Expertka na easysquarky a „hele“ Lele :-) Je tak trochu dobrodružná povaha, ale na druhou stranu se věnuje i vyloženě poklidným zálibám jako četbě, lenošení či zahradničení. S krásným mužem po boku pak ráda jezdí na kole, chodí po horách nebo cestuje do neznámých končin. Kávou nepohrdne v podstatě žádnou, hlavně musí být dobrá a s obsahem kofeinu.

Kamča

Kamča

švadlena

Býk. Kamča je specialistkou na všechny zvonky v nabídce. Hravě si poradí i s nejsložitějšími kombinacemi. Po práci ji nejčastěji potkáte na zahrádce, kterak okopává, zakopává, přihnojuje, šlechtí a opečovává – prostě zapálená zahrádkářka. A aby toho nebylo málo, miluje svoje děti, ráda vaří a báječně peče. Kávu si dopřává dvakrát denně – velké nescafé půl na půl s mlékem. Jejím největším životním přáním je letět na opuštěný tropický ostrov, pít drinky z mačetou otevřených kokosů a prostě a jednoduše odpočívat.

Lucka

Lucka

švadlena

Rak. Švadlenka Lucka je zapálená fanynka fotbalu a hokeje. Rovněž miluje procházky po lesích a lučinách, vůni právě nasbíraných hub a právě upečeného jablkového závinu. Stále se usmívá a srší energií. Kafe pije turecké s mlékem a cukrem.

Věra

Věra

švadlena

Střelec. Naše švadlenka Věrka mimořádně ráda (a mimořádně dobře) vaří. Největší radost jí dělá pohled na vlastnoručně vypěstované květiny a nádhernou zeleninu. Po práci chodí odpočívat do hor, případně se stará o domácí mazlíčky - o morčata Žižlu a Pižlu :) Kávu si vychutnává instantní s mlékem, bez cukru.

Katka

Katka

švadlena

blíženec. Švadlenka Katka se nejčastěji pohybuje v říši jemných a lesklých látek, připravuje totiž podšívky do všech kabelek. Katka se zamilovala do karaoke a procházek se psy. Ideální dovolenou si představuje ve společnosti svých přátel na Francouzské riviéře v soukromém apartmá. Kávu pije tureckou, horkou a hořkou. Taková je naše Káťa!

Libuše

Libuše

švadlena

Rak. Libuška je specialistka na Dariany. Ovšem kabelky nejsou její jedinou zálibou – Libuška je zdatnou výletnicí do přírody, navíc připravuje ty nejlepší ovocné knedlíky na světě a také ráda pořádá večeře pro svou rodinu a své přátele. Libuška je milá, usměvavá a ráda se obklopuje příjemnou společností. Kávu pije rozpustnou s mlékem a jedním cukříkem.

Iva

Iva

střihačka

Blíženci. Ostré nůžky, centimetr, šablony, tužka a krejčovská křída. Taková „tichá voda“, ale když na to přijde, je s ní legrace :-). Ráda výletuje jen tak bez cíle, zajímá ji ezoterika a bez banánu nedá ani ránu. Nesnáší závist. Kávu nepije, ovšem zelený čaj, to je jiné kafe :-)

Barča

Barča

střihačka

Kozoroh. Ostré nůžky, metr kolem krku a stále dobře naladěná, taková je naše střihačka Barča. Neúnavně nám něco povídá a vypráví (údajně si ráda zažvatlá i ze spaní :) ). Velká milovnice domácích i nedomácích zvířat a přírody. Radost jí dělají bytové doplňky - mnohdy i vlastní výroby, její polštářky jsou ovšem fenomenální! Jo, a pořád se culí :) Kafe pije s mlékem a jedním zrnkem cukru :)

Zuzka

Zuzka

střihačka

Panna. Je milá, usměvavá, přátelská, pohodová a u stříhání vždy dobře naladěná. Ráda chodí na dlouhé výlety s dětmi, peče neskutečně božské dorty a další sladké i slané dobroty. Nejčastěji pije latté.

Ronďas

Ronďas

maskot a věrný přítel Dara bags

Ryba. Hodně štěká, kouše málokdy :-) Je přítulný, vděčný a rád s vámi snídá, obědvá i večeří :-) O kabelkách ví naprosto vše a nikdy by žádnou nesežral, ani neohlodal :-) Kliďas Roňdas, v pelíšku nejspokojenější. Adoptovaný a adaptovaný z útulku.