Lauren & Mae: Hřejivý svět kardiganů

Lauren & Mae: Hřejivý svět kardiganů

František Kopáček, 06.12.2018

Není lepší pocit, než se zabalit do heboučkého a hřejivého kardiganu, obzvlášť když za oknem chumelí a na stole stojí hrnek horkého voňavého čaje. Je pak jedno, jestli jste v horské chatce, nebo třeba v příšerném oupnspejsu. Pocit vnitřní pohody máte tak jako tak. O kardiganech od Dara bags si dneska budeme trochu povídat. Protože to je taková naše lahůdka.

Je to svetr? Je to mikina? Je to dostatečně posh, abych si to mohla vzít do kanceláře? Heleďte, na tyhle otázky je docela jednoduché odpovědět. Ne, není to svetr, svetry jsou pletené babičkami z ultrakousavých vln během sledování babičáků. A ne, není to mikina, protože v mikině se chodí na ajrobik. Je to něco mezi tím. A ano, je to dostatečně posh, abyste si náš kardigan mohla vzít do kanceláře.

Kdy kardigan od Dary unosíte? Po celý rok! Na jaře, na podzim a v zimě přes den, v létě vám zahřejí ramena od rána až do večera. Znáte takové to počasí, kdy nevíte, jestli bude svítit slunce nebo pršet, nebo třeba taky obojí najednou? K tomu jsou kardigany jako dělané.

Kardigany mají ještě jednu výhodu, nádherně tvarují postavu. Díky předním dílům, které jsou vždy mírně rozevřené a vytvářejí dvě kontrastní rovné linie, jsou ženské boky opticky vyrovnávány. Stejně tak kardigany zakryjí i bříško. Jak? Jednoduše. Látka z ňader spadává mírně od těla a pokračuje přes bříško níž, aniž by se bříška dotýkala. Všechno je to o optice a o iluzi ;)

A zmínil jsem, že vysoké postavy mírně zmenšuje a nízké krásně zvyšuje? Ideální!

„Do kardiganů jsem se zamilovala už předloni. Věděla jsem, že až budu šít oblečení, kardigany zahrnu do produkce. A rovnou jsem navrhla dva střihy. Lauren a Mae,“ popisuje vznik kardiganů Darina Ermisová, majitelka a návrhářka značky Dara bags. Na otázku, které střihy kardiganů nosí, odpovídá takto: „Oba dva střihy nosím stejně, každý má své plusy. Ale mám objemnější dekolt, tak bych řekla, že víc mi sluší Mae. Má totiž měkké splývavé cípy, díky nimž dekolt lehce maskuji,“ dodává.

„Na materiálech jsem si dala obzvláště záležet. Hledala jsem takové, které nebudou běžné řetězcové kvality, ale na kterých vynikne špičková práce mých kolegyň. Jsou to hebké a efektní úplety z bavlny. Máme tu i úplety z viskózy s úžasným metalickým odleskem, lehce pružné tkaniny s viskózu a elastanem. Ani nepoznáte, že nějaký kardigan na sobě máte. Jsou prostě dokonalé,“ popisuje materiály Darina.

"Střihy jsou propracované do posledního detailu. Dali jsme si záležet, aby byly vyladěné a seděly tip-ťop každé postavě. A jejich jména? Lauren podle herečky Lauren Bacall a Mae podle herečky Mae West. Lauren je geometričtější, úsečnější, hodně rovných dlouhých linií, naopak Mae je hravost sama. Drapérie si sedají pokaždé jinak, což mě na Mae docela dost baví," říká Dara.

Mé krásné, já doufám, že jste se namlsaly a příjemně navnadily na naše kardigany. Protože já osobně je doporučuji ;)

Střih Lauren: https://darabags.com/zbozi/lauren

Střih Mae: https://darabags.com/zbozi/mae

Váš František

Obrázek č.1Obrázek č.2Obrázek č.3Obrázek č.4Obrázek č.5Obrázek č.6Obrázek č.7Obrázek č.8Obrázek č.9