Jak ochránit a ubránit kabelku na dovolené

Jak ochránit a ubránit kabelku na dovolené

František Kopáček, 28.06.2019

Kabelka je prostě něco jako kamarádka. Jako nejlepší kamarádka, která se usmívá, i když do ní nasypete drobky z housky. A jako taková si zaslouží tu nejlepší péči a lásku i na dovolené. V našem blogu si přečtěte pár tipů, které se vám zaručeně budou hodit!

Jak ubránit kabelku před odcizením?

Chňapavé lapky sice už nenajdete v letní sezóně na každém rohu, ale je lepší si dávat pozor, než později litovat.

Jako turistka se nechovejte příliš nápadně a teatrálně, snažte si zachovat dekorum.

Kabelku mějte vždy u sebe.

Nikdy, ale prosím vás nikdy, ji nevěšte za sebe na židli, notabene na věšák.

Rovněž není vhodné svěřit svou milovanou kabelku dítěti, manželovi, asistenčnímu psovi – vždy ji někam zahrabou a zadělají tak na pěknou patálii.

Asi není potřeba připomínat, že kabelka nepatří do nákupního vozíku a též by neměla být viditelně uložená v zaparkovaném automobilu. Nicméně toto pravidlo ještě jednou připomeneme.

V kabelce noste jen to nejnutnější, všechno ostatní nechte na pokoji. Pokud máte možnost použít trezoru, připlaťte si za něj. Těch pár euro za to stojí.

Jdete na večeři a pak na romantickou procházku kolem přístavu? Vezmete si s sebou jen odpovídající hotovost či kartu, zbytek uložte do trezoru, rovněž s sebou nemusíte mít kartičku pojištění a doklady – jdete jen na procházku.

Kabelku si vždy hlídejte rukou. Neexistuje důvod, proč ponechat kabelku bez dozoru.

Jak ochránit kabelku na dovolené?

Slunce a slaný mořský vítr… Ano, ta osvěžující kombinace nám dělá tak moc dobře! Ale kabelkám Dara bags moc nesvědčí. Naše kabelky nechávejte na pokoji a na pláž si dopřejte naše plážovky Olympia - https://darabags.com/zbozi/olympia, případně plátěnou tašku, kterou můžete i hodit do pračky - https://darabags.com/zbozi/platenka. Tyto tašky jsou jednoduše střižené a nebude vadit, když je o dovolené trochu odrcháte. Ale i tak je doporučujeme pokládat na ručník a nenechávat je na slunci.

Kabelky nepřetěžujte. Fakt, že se do nich vejde celý meloun, ještě neznamená, že do nich můžete meloun dát a odnést. Každý produkt má svou nosnost ;o)

Kabelky nenechávejte v autě, kde na ně může svítit slunce. Jednak ochráníte kabelku a automobil před nenechavci, jednak výrazně prodloužíte životnost kabelky. Sluneční paprsky se mohou průchodem přes sklo koncentrovat a vyšisovat barvu.

Pár dobře míněných rad na závěr

Fotografie si každý večer nahrávejte na cloud. Telefon ztratit nemusíte, ale může vám spadnout do vody.

Napište si na papírek důležitá telefonní čísla (obvykle to je kontakt na cestovní pojišťovnu a na schopného člena rodiny, který vám může v případě potřeby pomoci - osobně doporučuji sourozence, protože poslouchat hodinu "A dobře ti tak, to máš za to, že trajdáš po světě," je asi to poslední, co chcete v krizi slyšet).

Okopírujte si doklady - a ty kopie uložte na bezpečné místo odděleně od originálu. Bude se to hodit v případě ztráty původních dokladů. Do letadla vás na kopii sice nepustí, ale s úřady budete jednat rychleji.

Do letadla si nemůžete vzít vlastní pití, nicméně na jídlo se takové omezení nevztahuje. Pamatujte, že drobná svačinka se hodí vždy ;o)

Obrázek č.1Obrázek č.2Obrázek č.3