Charitativní aukce pro nákup monitorů dechu

Charitativní aukce pro nákup monitorů dechu

František Kopáček, 14.09.2016

V Dara bags rádi pomáháme druhým. Když nás oslovila Nadace Křižovatka, jestli bychom jim nepomohli s jejich projektem „Maminko, dýchám“, téměř okamžitě jsme se pro tuto myšlenku nadchli. Cílem této akce je vybrat peníze na nákup monitorů dechu malá miminka. Syndrom náhlého úmrtí kojence přichází nečekaně a je velkou neznámou. Monitor souží jako hlídací jednotka, která zaznamená každé podezřelé výkyvy v dechu miminka a výrazně na ně upozorní jak obsluhující personál v nemocnici, tak třeba i maminku či tatínka.

Syndrom náhlého úmrtí kojence

Syndrom náhlého úmrtí kojence je dodnes nevysvětlitelnou příčinou úmrtí, jen v České republice na tento syndrom umře 20 kojenců ročně. Lékařská praxe však ukázala, že včasná a správně provedená resuscitace může miminku zachránit život bez poškození mozku. Monitor dechu slouží jako hlídací jednotka, která permanentně monitoruje dech a pohyb miminka. Pokud se dech miminka na krátkou chvilku zastaví (dech miminek se de facto nezastavuje, jako je tomu třeba u dospělých), případně pokud se projeví menší počet nadechnutí v minutě, monitor tuto událost vyhodnotí a alarmem oznámí nebezpečí.

Proč pomáháme?

Nadace Křižovatka se snaží vybavit každé novorozenecké lůžko v České republice takovýmto monitorem. A nyní se soustředí na Ostravskou nemocnici, která potřebuje třicet specializovaných přístrojů. Cena jednoho profesionálního monitoru je 2 970 Kč, což není velká částka, ale v potřebném objemu je to pro nemocnici již zátěž. Spolu můžeme novorozeneckému oddělení pomoci!

Co dražíme?

Do charitativní aukce jsme se rozhodli věnovat soupravu cestovní brašny BTW On The Road, elegantní kabelku Sweet Angel Bell Big a praktickou peněženku Third Line Purse. Všechny tyto produkty jsou ušité z prvotřídní kůže, vybavené luxusním kováním a italskými zipy. Navíc jsou v kombinaci s látkou MYWO, jejíž design navrhl čtrnáctiletý chlapec Petr Kolař, který má dar vnímat svět pomocí čárek. Každá čárka či barevná stopa na látce pak představuje jednu myšlenku, přání, náladu či emoci.

Vyvolávací cena celého setu je 5 000 Kč, což je zhruba třetina výrobní ceny kompletu. V Dara bags jsme se rozhodli, že projektu „Maminko, dýchám“, přispějeme ještě dalších 5 000 Kč. Společnými silami tak můžeme vybrat peníze pro nákup alespoň čtyř monitorů dechu.

Pravidla aukce

Aukce probíhá jen na FB Dara bags. Přihazovat lze i po korunách v komentářích pod postem. Příhozy nelze rušit, jsou závazné. Konec aukce je v pátek 16. 9. 2016 v 17:00.

Obrázek č.1Obrázek č.2Obrázek č.3Obrázek č.4