BOHO: kolekce Agáty Prachařové a Dara bags

BOHO: kolekce Agáty Prachařové a Dara bags

František Kopáček, 11.07.2019

Letošní léto je možná ve znamení potisků, ale mějte na paměti, že třásně se drží na výsluní už několik sezón. A nejinak tomu bude i letos. Doplní je pírka, květiny, dlouhé, sluncem políbené vlasy a denim. Dnešní blog bude o báječné spolupráci Agáty Prachařové a Dara bags, tak šup – pěkně si počtěte!

„Vlastní kabelky jsem si přála mít dlouho. Chtěla jsem nějaké, na které budu pyšná, které se budou prodávat a mé fanynky je budou milovat stejně tak, jak je budu milovat já. A jsem moc ráda, že to klaplo právě s Dara bags,“ říká Agáta. „S paní Ermisovou jsme si neuvěřitelně sedly, je to ženská na svém místě. Poradila mi, vyslechla mě a pak přišla s prvníma skicama,“ dodává Agáta Prachařová, která je zároveň i tváří kolekce Boho.

„Boho styl tak nějak vyplynul. Přirozeně jsme se k němu s Agátou dopracovaly. Dívaly jsme se na návrhy letošních kolekcí, které mám připravené, sledovali jsme s mým týmem trendy pro letošní sezónu jara a podzimu, a Boho styl nám přišel jako skvělý nápad,“ popisuje vznik kolekce Darina Ermisová. „Obě dvě máme k tomuhle stylu blízko. Prostě letní festivalová pohoda,“ směje se Darina.

Nosným prvkem kolekce kabelek Boho jsou třásně. „Třásně jsou vyrobené z kůže, takže jsou krásné jak z rubové, tak i z lícové strany. Zajímavostí je, že každý produkt má třásně jinak,“ říká Darina Ermisová. „To byl můj nápad. Spousta lidí má na třásně svůj vlastní názor. Co je pro někoho málo, je pro někoho moc. A takhle si může každá žena vybrat ty správné třásně. Jedna kabelka je má po celém předním díle, další jen v nespojitém trojúhelníku a třetí v opačném směru,“ ukazuje Agáta třásně na kabelkách.

A s čím Boho kabelky kombinovat? „Na focení jsem měl takové jako peříčkové čelenky. To vypadalo úžasně. Na festival pohoda, na běžné nošení bych se v tom asi necítila,“ říká Agáta. „Spíš bych dala peříčka jako náušnice, tam bych to zvládla i já a měla bych z toho radost,“ doplňuje Darina. „Jo, to je skvělý nápad,“ směje se Agáta.

Pravda je, že v boho stylu si můžete dovolit prakticky cokoliv. Eklektické vzory, výrazné sukně, šátkové topy, tuniky, pelmel všeho, co máte ráda. Letos se kombinují široké nadýchané sukně, tílka a jednoduché džínové bundy. Z materiálů pak doplňky ze dřeva, keramiky, kůže i z plastu ve vzhledu bakelitu á la 60. léta. Barvy letošní sezónu přecházejí z modré ke stříbrné, od oranžové po výrazně rudou, od béžové k tmavě kakaové.

Obrázek č.1Obrázek č.2Obrázek č.3Obrázek č.4Obrázek č.5Obrázek č.6Obrázek č.7Obrázek č.8Obrázek č.9Obrázek č.10