Blog

Letní střevíčkový speciál

Letní střevíčkový speciál

30.06.2020 - František Kopáček

Střevíčky všude, kam se podíváme! Vysoké, elegantní, střední i nízké, prostě dokonalé. Připravili jsme střevíčkový speciál – jaké střevíčky si vybrat, jak si je nakombinovat a těšit se z nich na maximum. Protože léto je na střevíčky jako dělané.

Mia: exkluzivní taška do práce

Mia: exkluzivní taška do práce

17.06.2020 - František Kopáček

Všední ráno. Jedno oko nedomalované, v předsíni zakopnete o boty, v silonkách se objeví oko a odštípnete si kus laku na nehty. Ach jo, čert aby vzal ta hektická rána! Nehledě na fakt, že ještě minutu zdržení a ujede vám autobus. Co si budeme povídat, mít u sebe dobrou kamarádku je v takových chvílích nejvíc. Kamarádka, která ukryje všechna vaše tajemství. Mia. Prostě Mia.

Dara bags: doba post-covidová toho ještě hodně ukáže

Dara bags: doba post-covidová toho ještě hodně ukáže

11.06.2020 - František Kopáček

Začalo to nenápadně. Pár zmínek ve zprávách – několik nemocných novou chorobou. Nejspíše virus. Příznaky nejasné, podobné chřipce. Někteří nákazu přežijí, jiní ne. Bez zjevné souvislosti. A skončilo to téměř kolapsem ekonomiky. Mohu-li mluvit ze svého pohledu návrhářky a tvůrkyně, byla to největší rána, jakou módní průmysl dostal od dob druhé světové války.

Daisy: ve znamení pohodlí a lehkosti

Daisy: ve znamení pohodlí a lehkosti

09.06.2020 - František Kopáček

Není lehčí kabelky, než je naše Daisy. Zdánlivě jednoduchá taška, která by neměla chybět v žádném šatníku. Jaká je ale Daisy ve skutečnosti? Proč je tolik oblíbená?

Vybíráme tašku na kočárek

Vybíráme tašku na kočárek

03.06.2020 - František Kopáček

Bříško se už kulatí a je nejvyšší čas vybrat si tašku na kočárek? Ale po čem se dívat, když je nabídka tak široká? Nezoufejte, od toho jsme tady my, abychom vám s výběrem poradili.

BTW: dokonalá taška do fitka

BTW: dokonalá taška do fitka

26.05.2020 - František Kopáček

Chystáte se po izolaci znovu do fitka? Ono je složité se po dvou měsících zase plně hýbat. Ale nebojte, v Dara bags víme, jak se správně motivovat! Třeba novou taškou do gymu!

Nákrčník: aby nefoukalo na krk

Nákrčník: aby nefoukalo na krk

18.05.2020 - František Kopáček

Nákrčníky jsou hitem jarní sezóny. A to je takový ten trend, o kterém nevíme, kde se vzal… Ale co na tom? Důležité je, že máte (máme) krk hezky v teple. A díky Daře i stylově!

Iris: nejelegantnější z elegantních

Iris: nejelegantnější z elegantních

04.05.2020 - František Kopáček

Malé psaníčko Iris jsme si přáli už dlouho. Skutečně. Ale pořád se nám nějak nedařilo. Buď bylo moc velké, nebo moc měkké... Ale teď, teď je dokonalé! Pojďte s námi na malý exkurz do báječného světa pouzdrových psaníček.

Emma Middle: nejlepší kabelka na jaro

Emma Middle: nejlepší kabelka na jaro

27.04.2020 - František Kopáček

Mohlo by se zdát, že jarní sezóna je fuč. Ale nebojte, to pravé jaro teprve přijde. A s ním i kabelka Emma Middle, protože lepší jarní kabelku sotva najdete!

EFFIE: Kabelková láska na první ponošení

EFFIE: Kabelková láska na první ponošení

16.10.2019 - František Kopáček

Hledáte kabelku, kterou si můžete vzít do práce i na večeři s kamarádkami? Potřebujete do ní naskládat všechna lejstra, krabičku s oběděm a sem tam i notebook? Zkuste se mrknou na střih Effie. Protože o něm bude dnešní blog.

COMFY BAGS: Opravdu existují?

COMFY BAGS: Opravdu existují?

02.09.2019 - František Kopáček

Stále hledáte kabelku, jejíž přítomnost by vás potěšila a rozehřála zkřehlé podzimní srdce? No, tak takovým kabelkám se říká ‚comfy bags‘, což je zkomolenina anglického výrazu pro ‚Comfort Hanbags‘ (více informací hledejte pod termínem ‚Comfy food‘, jenom si pod tou hromadou uhlohydrátů představte kabelky, žejo). Prostě a jednoduše - kabelky, které vás hodí do pohody, pohladí a podpoří, když je nejhůř. Jo. Přesně takové kabelky jsme pro vás našli. Pamatujte, že podzim se blíží – comfy bags budou potřeba!

Františkova esej: Proč udržitelnost dlouho neudržíme

Františkova esej: Proč udržitelnost dlouho neudržíme

22.07.2019 - František Kopáček

O víkendu jsem mluvil s kamarádkou, která měla pět let vlastní oděvní značku. Před měsícem prodala poslední šaty a zavřela krám. „Já už na to neměla sílu. Každé babě, co se přišla do krámu podívat, jsem musela vysvětlovat, proč moje kalhoty stojí tři a půl tisíce, když o ulici vedle mají kalhoty z Turecka za pětistovku. Pět minut jsem to vysvětlovala, že mám vlastní švadleny, že nakupuju kvalitní materiál. A ne, stejně jsem viděla jenom kyselý ksichty, že jsem hrabivá. Tak jsem to ukončila, teď si trochu odpočinu a půjdu zase něco někam dělat.“