Blog

Anabelle: kouzlo pravé kůže

Anabelle: kouzlo pravé kůže

18.04.2019 - František Kopáček

Hledáte kabelku do práce? Elegantní a sofistikovanou? Kabelku, která říká – Jdeme na večeři, ale ty to platíš? Myslím, že máme něco, co vám udělá radost – koženou brašnu Anabelle. V dnešním blogu se podívám na zoubek téhle krásce… Tak hurá na to!

Jackie: kabelkový příběh s noblesou

Jackie: kabelkový příběh s noblesou

03.04.2019 - František Kopáček

Každá naše kabelka v sobě nese svůj vlastní příběh. Třeba Jackie by mohla vyprávět o svém vzniku. Původně totiž naše klasická kufříková kabelka měla vypadat úplně jinak. A neměla být z kůže. Proč se nakonec Dara rozhodla pro koženou variantu?

Bibi: batůžek nejmenší z nejmenších

Bibi: batůžek nejmenší z nejmenších

21.03.2019 - František Kopáček

Maličký batůžek Bibi je horkým favoritem na must have letošního jara. Je maličký, lehoučký, skladný a táááák pohodlný. A není tajemstvím, že je ideální pro malé i velké. Prostě láska.

Dušinková zrcátka: láska na první pohled

Dušinková zrcátka: láska na první pohled

04.03.2019 - František Kopáček

Dušinky od Dušany Rapošové, kdo by je nemiloval? Už od svého uvedení jsou nedílnou součástí našeho Dara bags sortimentu. Milujeme je na kabelkách, kosmetických taštičkách, peněženkách, brašnách i na cestovkách. A nově i na zrcátkách. Popovídali jsme si přímo s malířkou Dušanou Rapošovou a s paní Darinou Ermisovou z Dara bags. Tááákže – voláme všechny milovnice Dušinek, protože tenhle blog bude stát za to!

Černá není univerzální: aneb zima přeje stříbrné

Černá není univerzální: aneb zima přeje stříbrné

05.02.2019 - František Kopáček

„Víte, já potřebuju černou a univerzální kabelku…,“ obvykle říkají. „Černá není univerzální,“ odpovídám. „Když já mám všechno černý.“ „Tak vidíte. Je čas na změnu.“ Tenhle ukázkový rozhovor se v různých podobách odehrává u nás v Dara bags každý den. Doslova. Jo a taky ten o sportovní eleganci, ale to už je kapitola sama pro sebe. V dnešním blogu se podíváme na to, jestli je černá skutečně univerzální barva.

HAPPY: Batůžková láska na první ponošení

HAPPY: Batůžková láska na první ponošení

14.01.2019 - František Kopáček

Jsou maličké, roztomilé, věčně dobře naložené a na zádech sedí jako žádné jiné. Batůžky Happy jsme ušili těsně před Vánoci. A v tom předsvátečním šrumu nebyl dostatek času (a ani prostoru) je řádně představit. Pojďme to spolu napravit, protože tyhle batohy za to skutečně stojí.

Tiskneme na koženku: ekologicky a stylově!

Tiskneme na koženku: ekologicky a stylově!

07.01.2019 - František Kopáček

V druhé polovině roku 2018 jsme uveřejnili velkou novinku – naše vlastní tisky na koženku. Technologii, kterou jsme testovali a ladili několik měsíců. Pojďme si k tomu říct něco víc, protože tisk na koženku je obrovské téma roku 2019.

Lauren & Mae: Hřejivý svět kardiganů

Lauren & Mae: Hřejivý svět kardiganů

06.12.2018 - František Kopáček

Není lepší pocit, než se zabalit do heboučkého a hřejivého kardiganu, obzvlášť když za oknem chumelí a na stole stojí hrnek horkého voňavého čaje. Je pak jedno, jestli jste v horské chatce, nebo třeba v příšerném oupnspejsu. Pocit vnitřní pohody máte tak jako tak. O kardiganech od Dara bags si dneska budeme trochu povídat. Protože to je taková naše lahůdka.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2018: VELKÉ DÍKY VŠEM!

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2018: VELKÉ DÍKY VŠEM!

21.11.2018 - František Kopáček

Tímto postem na našem vyDařeném blogu bychom rádi poděkovali všem, kteří se účastnili našeho úžasného Dne otevřených dveří v Dara bags. Bylo to skvělé, bylo to božské, bylo to naprosto F-E-N-O-M-E-N-Á-L-N-Í!

Sluneční žlutá: hit letošního podzimu

Sluneční žlutá: hit letošního podzimu

03.10.2018 - František Kopáček

Žlutá jako slunce nad obzorem, žlutá jako slunečnice od van Gogha, sytá s nádechem okru a sametová jako med. Řeč je o sluneční žluté, hitu letošního podzimu. Narazit na ní můžete všude, stačí se jen rozhlédnout.

Bonbon: nový střih, nový koncept, nová elegance

Bonbon: nový střih, nový koncept, nová elegance

09.02.2018 - František Kopáček

Novinkový střih Bonbon jsme uvedli v loňském roce ještě před vrcholem hektické předvánoční sezóny. Neměli jsme moc času na jeho propagaci, ale i tak se stal velice dobře prodávanou novinkou. Letos má tenhle trojlístek bonbónků s francouzským šmrncem nakročeno k velkému úspěchu. V dnešním článku Darina Ermisová poodhalí zákulisí vývoje jejího milovaného střihu, povíme si něco málo o novém konceptu Dara bags pro rok 2018, ale i o novém pojetí elegance pro moderní ženu.

Dařin sloupek: Proč obdivuji své předchozí Já

Dařin sloupek: Proč obdivuji své předchozí Já

18.07.2017 - František Kopáček

Letos tomu bude devět let, kdy jsem ušila první tašku Dara bags. Devět let. Skoro celá dekáda tohohle barevného flámu. Za devět let se toho může stát hodně – třeba z mého syna se stal statečný a samostatně uvažující tvor (Ne, spát jdeš po Simpsonech hned, nebudeme pouštět další díl!). A z maličké tvořilky na rizikovém těhotenství se stala úspěšná paní velkopodnikatelová (…jak s úsměvem říká můj drahý manžel; buďte v klidu, já si tak rozhodně nepřipadám!). Před necelým měsícem se nám narodilo druhé miminko. K tomu můžu říct jen jedno – sakra moc obdivuji svoje předchozí Já.